Dopad osobního bankrotu na věřitele

|

Nejenže nemusíte, ale nesmíte! Od chvíle podání insolvenčního návrhu na soud a jeho zveřejnění v insolvenčním rejstříku máte povinnost dále platit pouze tzv. přednostní pohledávky a pohledávky jim na roveň postavené. Jedná se např. o výživné. Splátky např. půjček a úvěrů od zahájení Vašeho insolvenčního řízení platit nesmíte. Chcete-li se zeptat, jaké Vaše závazky spadají do které kategorie, obraťte se na naše právníky.

Můžete. Buďte ale opatrný. Půjčku či jakýkoli jiný závazek totiž musíte být schopen v průběhu oddlužení řádně a včas splácet z finančních prostředků, které Vám zůstanou po odečtení splátky na oddlužení.

Dluhy z podnikání nejsou pro povolení oddlužení překážkou. V dalším pak záleží na postoji Vašich věřitelů, nicméně i s tím Vám dokážeme pomoci.

Vzhledem k faktu, že banka, která Vám hypotéku poskytla, má zástavní právo na Vaší nemovitosti, má zároveň oprávnění v průběhu insolvenčního řízení požadovat její prodej - s tím je třeba počítat, ale ne vždy k tomu musí dojít. V určitých případech existují i jiné cesty, o kterých Vás budeme rádi informovat.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte nás!

Začněte svůj život bez dluhů ještě dnes! Odešlete formulář

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefonní číslo:
Kam to máte nejblíže:
Vaše zpráva:
Můžete vyplnit pouze telefon, ozveme se Vám.