Ohrožení majetku osobním bankrotem

|

Na tuto otázku nejsme bez osvětlení dalších podrobností Vašeho případu bohužel schopni odpovědět. Záleží vždy na celkové výši Vašich dluhů a na Vašich příjmech, od kterých se odvíjí výše splátky na oddlužení. Posouzení právě Vaší situace si vezmou na starost naši advokáti.

Je Vaší povinností uvést veškerý Váš majetek. Jestliže byste jakýkoli hodnotnější majetek neuvedl, jako sankci za toto neuvedení by jej insolvenční správce mohl zpeněžit. Co se týče vozidla na leasing, jeho osud je odvislý od vůle věřitele, který Vám úvěr na koupi vozidla dal. Tento věřitel může dát pokyn ke zpeněžení. Je proto vhodné domluvit se předem s tímto věřitelem.

Vaše přítelkyně nemusí mít strach. Osobní bankrot je záležitost pouze Vaší osoby. Naopak v případě, kdy Vaše závazky jsou již v exekuci, je velmi vhodné, neřku-li žádoucí, osobní bankrot vyhlásit. Exekutoři by totiž mohli v místě Vašeho bydliště zabavit movitý majetek, který by Vaše přítelkyně musela poté žádat zpět prostřednictvím soudních řízení. Insolvenčním řízením se Vaše exekuční řízení zastaví, tato obava se proto může z tváře přítelkyně rychle vytratit!

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte nás!

Začněte svůj život bez dluhů ještě dnes! Odešlete formulář

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefonní číslo:
Kam to máte nejblíže:
Vaše zpráva:
Můžete vyplnit pouze telefon, ozveme se Vám.