Příjem pro osobní oddlužení

|

Vzhledem k tomu, že na příjem z dohody o pracovní činnosti či dohody o provedení práce je nahlíženo stejně jako na příjem ze zaměstnání, je možné jej použít na splátky oddlužení bez jakýchkoli komplikací. O problém se tak v žádném případě nejedná.

Pokud Váš měsíční příjem nedostačuje, i pak je možné, aby oddlužení mělo šanci na úspěch. Je ale třeba navýšit Váš příjem. Toho můžete dosáhnout získáním nové brigády či tím, že si seženete třetí osobu, která Vám bude na splátky oddlužení měsíčně přispívat tzv. darovací smlouvou nebo smlouvou o důchodu. Kontaktujte nás a řešení společně nalezneme.

Ano! Od 1. 1. 2014 je díky rozsáhle novele insolvenčního zákona možné, abyste i v případě aktivního podnikání požádal o oddlužení. Pro podnikatele je díky rozhodovací praxi postup o něco málo složitější než pro nepodnikatele, společně to však zvládneme!

Ovšem. Insolvenční řízení ani vyhlášení osobního bankrotu není závislé na věku či typu Vašeho příjmu. Důležité je mít nějaký příjem, ať se jedná o důchod starobní, invalidní, vdovský či sirotčí.

I v takovém případě je možné osobní bankrot vyhlásit, je však třeba zajistit si příjem, ze kterého budete splátky oddlužení hradit. Možnosti řešení Vám rádi vysvětlíme.

Můžete! Mateřská, neboli peněžitá pomoc v mateřství, a později rodičovský příspěvek nahrazuje pravidelný příjem ze zaměstnání, a proto nic nebrání tomu, abyste o oddlužení požádala. Pokud by Vám příjem z mateřské nestačil, poradíme Vám, jak situaci řešit.

Je nám líto, ale tyto příjmy jsou bohužel pro oddlužení nepoužitelné. Je možné využít pouze příjem, který tzv. podléhá výkonu rozhodnutí. Jedná se např. o mzdu či odměnu z brigády, dále mateřskou či rodičovskou, podporu v nezaměstnanosti atd. Možné je rovněž doložit příjem z tzv. darovací smlouvy.

Nemusíte se obávat! Ztráta zaměstnání automaticky neznamená, že Vám soud oddlužení zruší. Přijdete-li v průběhu oddlužení o zaměstnání, musíte intenzivně usilovat o získání zaměstnání nového (rozesílat životopisy, absolvovat pohovory atd.). Důležité je, abyste za dobu oddlužení uhradili alespoň 30 % Vašich závazků, což věříme, že budete schopni i s malou prodlevou při hledání zaměstnání nového.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte nás!

Začněte svůj život bez dluhů ještě dnes! Odešlete formulář

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefonní číslo:
Kam to máte nejblíže:
Vaše zpráva:
Můžete vyplnit pouze telefon, ozveme se Vám.