Potřebujete poradit?
mobil kontakt 774 010 700 (stačí prozvonit, zavoláme zpět)
  • E-Bankrot
  • Blog
  • Připravovaná novela – dluhy vzniklé před zletilostí
  • Připravovaná novela – dluhy vzniklé před zletilostí

Připravovaná novela – dluhy vzniklé před zletilostí

11. 10. 2019
Exekuce
Insolvence
Řešení dluhů
11. 10. 2019
Exekuce
Insolvence
Řešení dluhů

V rámci našich profesionálních služeb, kdy se snažíme monitorovat nejen platnou právní úpravu, ale také připravované změny (novely) insolvenčního zákona, které se oddlužení týkají, Vám přinášíme informaci o připravované změně týkající se oddlužení osob, kterým vznikly dluhy před dovršením plnoletosti. Tato změna by se mohla dotknou tisíce lidí, kteří se i díky tvrdosti zákona stali dospělými již zadlužení.

Na návrh poslanecké sněmovny byla v srpnu přijata novela insolvenčního zákona, která oddlužení osob, kterým vznikly závazky před dovršením plnoletosti řeší. V současné době je v ČR přes 50 tis. lidí, kteří ani za své dluhy nemohou, jelikož jim vznikly před 18 rokem života a jsou často zaviněny špatným chováním svých rodičů (neuhrazené poplatky za svoz komunálního odpadu, telekomunikační poplatky, jízdě načerno atd.). Tito lidé budou v rámci schválené novely zařazeni do „zvýhodněného“ stupně oddlužení, tak jak je tomu u invalidních důchodců II., III. stupně a starobních důchodců. Zvýhodněný režim se týká lidí, u nichž alespoň dvě třetiny jejich dluhů vznikly předtím, než dovršili 18 let věku. K těmto závazkům by se připočítávalo příslušenství těchto dluhů, které přirostlo později, a také nové dluhy těchto lidí, které vznikly do 21 let věku, pokud peníze použili na splácení starších závazků. Dle tohoto zvýhodněného režimu by dlužníci hradili své oddlužení ve 3 letém splátkovém kalendáři.

O osudu této připravované změny Vás samozřejmě budeme informovat, pokud chcete vědět více, neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete pomoc?

(stačí prozvonit, zavoláme zpět)

Napsat zprávu

Oddlužení v roce 2023

Osobní bankrot a oddlužení je dvojí název pro totéž. Jedná se o způsob řešení úpadku dlužníka, tj. situace, kdy má dlužník více věřitelů, závazky po dobu delší než 30 dnů po splatnosti a nachází se v platební neschopnosti.

  • Není nutné uhradit 30 % dluhů.
  • Možnost rychlejšího oddlužení za 3 roky.
  • Stačí doložit alespoň 2 dluhy.
Začít s oddlužením

Z našeho blogu

Píšeme pro Vás aktuální články pro podnikatele i fyzické osoby

Milostivé léto 3
16. 4. 2023
Mgr. Tomáš Souček

Milostivé léto 3 - neopakovatelná šance na vyřešení dluhu!

Přečíst článek
Pomáháme s dluhy i divákům TV Nova a posluchačům Českého rozhlasu, dluhovou problematiku přednášíme na univerzitě!
19. 10. 2022
Mgr. Tomáš Souček

Za déle než 12 let naší praxe, kdy jsme pomohli zbavit se dluhů již více než 13.000 našich klientů, víme, že jedním z největších problémů neřešeného zadlužení českých domácností je, …

Přečíst článek
Dluhová past
20. 3. 2022
Mgr. Tomáš Souček

Dluhová past, zastavení exekuce, oddlužení a milostivé léto – to byla témata, o kterých jsme hovořili v pořadu Radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové – Poslechnout rozhovor V rámci této dluhové …

Přečíst článek