Potřebujete poradit?
mobil kontakt 774 010 700 (stačí prozvonit, zavoláme zpět)
  • eBankrot
  • Blog
  • Kompenzační bonus konečně i pro podnikatele v oddlužení (úpadku)!
  • Kompenzační bonus konečně i pro podnikatele v oddlužení (úpadku)!

Kompenzační bonus konečně i pro podnikatele v oddlužení (úpadku)!

23. 2. 2021
Exekuce
Insolvence
Řešení dluhů
23. 2. 2021
Exekuce
Insolvence
Řešení dluhů

Dnešního dne byl pod číslem 82/2021 Sb. ve Sbírce zákonů konečně vyhlášen Zákon, kterým se mění zákon č. 461/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti se zákazem nebo omezením podnikatelské činnosti v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, ve znění zákona č. 584/2020 Sb. (v plném znění k dispozici zde: https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?O=8&T=1134).

Jedná se o zákon, který byl přijat v souvislosti se zákazem nebo omezeními podnikatelské činnosti v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19. Zákon o kompenzačním bonusu byl použitelný na období od podzimu 2020, avšak o bonus nebylo možné úspěšně žádat v případě, kdy byl žadatel (podnikatel) v úpadku. Takový stav byl zjevně zcela protiprávní, neboť právě podnikatelé v úpadku, kteří mají zájem svoji situaci aktivně řešit cestou oddlužení, patří mezi subjekty nejvíce ohrožené opatřeními přijatými v souvislosti s bojem proti pandemii onemocnění COVID-19.

Jelikož dnes tedy došlo k vyhlášení novely zákona o kompenzačním bonusu ve Sbírce zákonů ČR, mohou konečně i tito podnikatelé ve lhůtě dvou měsíců žádat o přiznání kompenzačního bonusu, a to zpětně za období od 5. 10. 2020. Výše kompenzačního bonusu činí 500,- Kč za každý den bonusového období, které trvá po dobu vyhlášení nouzového stavu.

Mimo podnikatelů, jejichž činnost byla přímo omezena opatřeními přijatými proti šíření pandemie onemocnění COVID-19, o kompenzační bonus mohou žádat také podnikatelé, kteří jsou na přímo zavřené obory nejméně z 80 % navázáni, a to např. dlouhodobým dodavatelsko-odběratelským vztahem.

Jste-li podnikatelem v úpadku, můžete se již nyní úspěšně obracet na místně příslušný finanční úřad s podáním žádosti o přiznání kompenzačního bonusu. O výši příjmů z přiznaného bonusu pak nezapomeňte informovat ustanoveného insolvenčního správce.

V případě jakýchkoliv dotazů či žádosti o pomoc či radu se rovněž kdykoliv můžete obrátit na naši advokátní kancelář, a to na těchto kontaktech: https://www.ebankrot.cz/kontakt/.

Potřebujete pomoc?

(stačí prozvonit, zavoláme zpět)

Napsat zprávu

Oddlužení v roce 2023

Osobní bankrot a oddlužení je dvojí název pro totéž. Jedná se o způsob řešení úpadku dlužníka, tj. situace, kdy má dlužník více věřitelů, závazky po dobu delší než 30 dnů po splatnosti a nachází se v platební neschopnosti.

  • Není nutné uhradit 30 % dluhů.
  • Možnost rychlejšího oddlužení za 3 roky.
  • Stačí doložit alespoň 2 dluhy.
Začít s oddlužením

Z našeho blogu

Píšeme pro Vás aktuální články pro podnikatele i fyzické osoby

Může exekutor zablokovat dětský účet? Známe odpověď
18. 4. 2024
Mgr. Bc. Štěpán Brunclík

Exekuce není žádná procházka růžovým sadem a může vás snadno zahnat do kouta. Ve snaze exekuci uniknout začnou lidé často hledat různé způsoby, jak exekutora přechytračit a vyhnout se strhávání …

Přečíst článek
Jak probíhá insolvence krok za krokem
3. 4. 2024
Mgr. Tomáš Souček

Pokud vám už vaše dluhy přerůstají přes hlavu, insolvence představuje zákonný a efektivní způsob, jak je jednou provždy vyřešit. Insolvence vám umožní vyhnout se hrozícím exekucím a zastavit ty, které …

Přečíst článek
Jak zastavit exekuci v roce 2024
28. 3. 2024
Mgr. Tomáš Souček

Jak zastavit exekuci? Odpověď na tuto otázku by si mohlo položit více než 600 tisíc českých občanů, proti kterým je v současné době exekuce vedena. Dle odhadů je přitom několik …

Přečíst článek